Share on:
Facebook
Twitter
Google+

Po ostatnim żużlowym weekendzie, działacze Ekantor.pl Teamu oraz szwedzkiego Teamu Bauhaus mają wiele powodów do zadowolenia. Zawodnicy tych zespołów zanotowali bardzo dobre występy i fantastycznie punktowali na torach polskiej PGE Ekstraligi i Nice 1. Ligi Żużlowej oraz w angielskiej SGB Premiership.

Ekantor.pl Team oraz Team Bauhaus to zespoły, które nie awansowały do półfinałów pierwszej rundy cyklu Speedway Best Pairs, która odbyła się 25 marca w Toruniu. Przed rundą w Rzeszowie, wyniki poszczególnych zawodników pozwalają wierzyć, że oba zespoły będą liczyć się w walce o finał podczas piątkowych zmagań.

Wysoką dyspozycję potwierdza Andreas Jonsson. „AJ”, po kapitalnym początku na zapleczu PGE Ekstraligi (14 punktów w pięciu startach dla Speed Car Motoru Lublin), w ubiegłą niedzielę zdobył 11 punktów i bonus. W tym samym spotkaniu wystąpił Wiktor Lampart. Utalentowany młodzieżowiec, w czterech startach zdobył osiem punktów i dołożył do tego trzy bonusy. Warto dodać, że dwukrotnie dojeżdżał do mety z Andreasem Jonssonem wygrywając bieg w stosunku 5:1. W poniedziałek, świetne zawody w lidze angielskiej „odjechał” Jacob Thorssell. Szwed był bezbłędny. W pięciu startach zdobył 15 punktów i nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń.

Trójka zawodników Ekantor.pl Teamu to reprezentanci Falubazu Zielona Góra. Po nieudanej pierwszej rundzie SBP 2018 oraz słabym występie podczas meczu ligowego w Tarnowie, Polacy przełamali się. Kapitalny wynik „wykręcił” Patryk Dudek. „Duzers”, na torze w Zielonej Górze, zanotował komplet punktów. Równie udane zawody ma za sobą Piotr Protasiewicz, który zdobył 12 „oczek”. Grzegorz Zengota wywalczył sześć punktów i trzy bonusy, jednak trzy wyścigi, w których brał udział, kończyły się wynikiem 5:1 na korzyść Zielonej Góry.

Zawody Speedway Best Pairs w Rzeszowie planowane są na 20 kwietnia (początek o godz. 20:00). Wejściówki nabywać można za pośrednictwem portalu eventim.pl (link: www.bit.ly/SBP_Rzeszow_bilety1), w siedzibie rzeszowskiego klubu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 16:00 oraz w punkcie informacyjnym Millenium Hall (poziom 0).

Warto dodać, iż jeszcze przed zawodami, w piątek o godzinie 17:00, w rzeszowskiej galerii Millenium Hall, odbędzie się spotkanie żużlowców z zawodnikami. Podczas tego wydarzenia kibice będą mieli okazję zadać pytania zawodnikom, uzyskać od nich autografy, a także wygrać nagrody niespodzianki.

Ceny biletów przestawiają się następująco:
Bilet normalny: 30 zł
Bilet ulgowy: 20 zł
Program zawodów: 10 zł

Bilet ulgowy przysługuje: uczniom (z ważną legitymacją szkolną), studentom (do 26 roku życia – 1992 i młodsi wraz z legitymacją studencką), emerytom i rencistom. Dzieci do 7 roku życia – wstęp darmowy.

SBPC News
31.01.19
Koniec projektu Speedway Best Pairs

Polska, Australia, Dania oraz trzy razy Fogo Power - to zespoły, które wygrywały poszczególne edycje cyklu Speedway Best Pairs. Po sześciu sezonach, droga jednego z najciekawszych żużlowych projektów ostatnich lat dobiegła końca.

17.05.18
Grzegorz Zengota: „Wystudziliśmy emocje”

Po bardzo dobrej i skutecznej jeździe w trzeciej rundzie Speedway Best Pairs, która odbyła się w niemieckim Landshut, Ekantor.pl team zajął drugą pozycję w klasyfikacji końcowej Speedway Best Pairs.

16.05.18
Madsen: Nie powinniście słuchać ekspertów

Ku zaskoczeniu wszystkich, Trans MF Pro Race Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Best Pairs 2018. Ogromna w tym zasługa Leona Madsena, który był jednym z najlepszych zawodników podczas tegorocznych zmagań zespołów sponsorskich.

12.05.18
Jarosław Hampel: „Niezależnie od tego jaką parę tworzyliśmy, prezentowaliśmy się bardzo dobrze”

Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się zawodnicy Fogo Power, którzy wywalczyli w Landshut trzecie w tym sezonie zwycięstwo w pojedynczej rundzie oraz trzeci triumf w historii cyklu Speedway Best Pairs dla swojego zespołu. Z kolei wśród zawodników, najlepszym okazał się Jarosław Hampel – zdobywca największej ilości punktów.

10.05.18
Fogo Power najlepsze w Landshut!

Fogo Power zwyciężyło w ostatniej rundzie cyklu Speedway Best Pairs w Landshut. Kolejne miejsca na podium zajęli reprezentanci Ekantor.pl Team oraz Trans MF Pro Race Team.

09.05.18
Czas na wielki finał Speedway Best Pairs

Już jutro (10.05), w niemieckim Landshut odbędzie się finałowa runda tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. W klasyfikacji generalnej, ze sporą przewagą prowadzi Fogo Power, a za nimi, bój o dwa miejsca na podium toczą aż trzy drużyny.