Facebook
Twitter
Google+

Drużyna Trans MF Pro Race Team w ubiegłorocznych rozgrywkach zajęła przedostatnią lokatę. W tym roku jej siłą napędową ma być Martin Smoliński, któremu towarzyszyć będą dwukrotny wicemistrz Niemiec do lat 21 - Mark Riss oraz reprezentant Danii. Wbrew oczekiwaniom firma Trans MF nie postawiła na Nickiego Pedersena – duński wakat zajął Leon Madsen. Czy ta zmiana okaże się wzmocnieniem dla drużyny?

Pedersen i Madsen mieli w zeszłym roku szansę spotkać się w czasie rozgrywek Speedway Euro Championship. Dla Nickiego Pedersena była to już kolejna odsłona walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, dla Leona – druga szansa do pokazania swoich umiejętności po trzech latach przerwy. Na tej rywalizacji zdecydowanie lepiej wyszedł starszy z reprezentantów Danii, zdobywając upragnione pierwsze miejsce. Madsen musiał zadowolić się piątą pozycją i pewnością uczestnictwa w SEC 2017. Jednakże, do tej pory jedynie Pedersenowi dane było startować w Speedway Best Pairs. Jego drużyna dwa razy zdobywała czwarte miejsce, jednak podczas ostatniego meczu w Ostrowie Wielkopolskim zawody skończyła dopiero na szóstej pozycji. To spowodowało, że zespół Trans MF Pro Race Team zajął przedostatnią lokatę w klasyfikacji generalnej. W tym roku ambicją zawodników jest zajęcie miejsca na podium.

Leon Madsen i Mark Riss mieli już okazję spotkać się w jednej drużynie. W październiku zeszłego roku wspólnie zapracowali na drużynowe mistrzostwo Niemiec AC Landshut, zdobywając odpowiednio 15 i 5 punktów. Zawodnicy dobrze się znają i wiedzą, jak należy jechać po tytuł mistrza. Dodatkowo reprezentant Danii miał już okazję odkurzyć swoje maszyny i trenować na częstochowskim owalu.

28-latek na pewno godnie zastąpi swojego starszego kolegę. Podczas zeszłorocznych zawodów Speedway Euro Championship Leon Madsen prezentował dobrą formę, wygrywając osiem na dwadzieścia przejechanych wyścigów i zdobywając średnio 9,25 punktów na event. Pedersen zdobył jedynie 0,75 punktu więcej! To świadczy o wysokim poziomie duńskich zawodników i doskonałym przygotowaniu. Leon zimą nie próżnował – jego profile na portalach społecznościowych aż kipią od zdjęć i filmów z siłowni, gdzie ćwiczy przed nadchodzącym sezonem, w czym wspiera go jego dziewczyna. Sam zawodnik od kilku dni zachęca swoich fanów do oglądania jutrzejszych rozgrywek Speedway Best Pairs Cap w Toruniu. Zdecydowanie nie można tego przegapić!

Początek zawodów o godzinie 18, transmisja na kanale Eurosport.

Bilet ulgowy: 15 zł

Ceny biletów na I rundę cyklu SBP (Motoarena, Toruń) przedstawiają się następująco:

Program15 zł

Dzieci do 12 roku życia (rocznik 2005 i młodsi) : 1zł (bilet do kupienia w pakiecie z biletem normalnym). Dzieci do 7. roku życia wstęp darmowy (bez miejsca siedzącego)
Bilet ulgowy przysługuje kobietom, dzieciom (od 13 do 18 roku życia – 1999 rok i młodsi), uczniom (z ważną legitymacją szkolną), studentom (do 26 roku życia- 1991 i młodsi), emerytom i rencistom.

SBPC News
31.01.19
Koniec projektu Speedway Best Pairs

Polska, Australia, Dania oraz trzy razy Fogo Power - to zespoły, które wygrywały poszczególne edycje cyklu Speedway Best Pairs. Po sześciu sezonach, droga jednego z najciekawszych żużlowych projektów ostatnich lat dobiegła końca.

17.05.18
Grzegorz Zengota: „Wystudziliśmy emocje”

Po bardzo dobrej i skutecznej jeździe w trzeciej rundzie Speedway Best Pairs, która odbyła się w niemieckim Landshut, Ekantor.pl team zajął drugą pozycję w klasyfikacji końcowej Speedway Best Pairs.

16.05.18
Madsen: Nie powinniście słuchać ekspertów

Ku zaskoczeniu wszystkich, Trans MF Pro Race Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Best Pairs 2018. Ogromna w tym zasługa Leona Madsena, który był jednym z najlepszych zawodników podczas tegorocznych zmagań zespołów sponsorskich.

12.05.18
Jarosław Hampel: „Niezależnie od tego jaką parę tworzyliśmy, prezentowaliśmy się bardzo dobrze”

Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się zawodnicy Fogo Power, którzy wywalczyli w Landshut trzecie w tym sezonie zwycięstwo w pojedynczej rundzie oraz trzeci triumf w historii cyklu Speedway Best Pairs dla swojego zespołu. Z kolei wśród zawodników, najlepszym okazał się Jarosław Hampel – zdobywca największej ilości punktów.

10.05.18
Fogo Power najlepsze w Landshut!

Fogo Power zwyciężyło w ostatniej rundzie cyklu Speedway Best Pairs w Landshut. Kolejne miejsca na podium zajęli reprezentanci Ekantor.pl Team oraz Trans MF Pro Race Team.

09.05.18
Czas na wielki finał Speedway Best Pairs

Już jutro (10.05), w niemieckim Landshut odbędzie się finałowa runda tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. W klasyfikacji generalnej, ze sporą przewagą prowadzi Fogo Power, a za nimi, bój o dwa miejsca na podium toczą aż trzy drużyny.