Share on:
Facebook
Twitter
Google+

Debiutant w cyklu Speedway Best Pairs - Krzysztof Kasprzak, w nadchodzącym sezonie wzmacnia drużynę Nice Racing. Czy zawodnik gorzowskiej Stali będzie liderem drużyny Adama Krużyńskiego?

Krzysztof Kasprzak urodził się w Lesznie 18 lipca 1984 roku. Jako syn znakomitego zawodnika oraz wielokrotnego reprezentanta Polski, Zenona Kasprzaka, na żużel „skazany” był już od najmłodszych lat. Oficjalną „przepustkę” do profesjonalnego uprawiana sportu żużlowego, KK zdobył na torze im. Alfreda Smoczyka w Lesznie w 2000 roku.

Pierwsze międzynarodowe indywidualne sukcesy w czarnym sporcie, Kasprzak zaczął zdobywać już dwa lata po zdobyciu licencji. 7 września 2002 roku na torze w czeskich Slanach, wychowanek Unii Leszno zdobył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, zdobywając 14 punktów i ustępując jedynie przyszłemu mistrzowi świata, Czechowi Lukasowi Drymlowi. Dwa tygodnie później, 21 września 2002 roku, zdobył swój pierwszy medal w bezpośredniej walce z seniorami. Na torze w Rybniku, „Kasper”, zdobył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy ulegając jedynie Szwedowi Magnusowi Zetterstroemowi.

Co nie udało się w Rybniku, udało się rok później na torze w czeskich Slanach. „KK” po zwycięstwie w biegu dodatkowym nad Sławomirem Drabikiem, zdobył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy, stają się tym samym pierwszym polskim zawodnikiem, który triumfował na Starym Kontynencie.

Kolejne złoto dla wychowanka Unii Leszno przyniósł 2005 rok, kiedy to finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbywał się w austriackim Wiener – Neustadt. Tytuł najlepszego juniora na świecie wywalczył jednak w bardzo niecodziennych okolicznościach. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zawody przerwano po 12 biegach, po których Krzysztof Kasprzak oraz Tomasz Suchanek mieli zdobyte po 8 punktów. Ze względu na fakt, że między zawodnikami nie doszło do bezpośredniego pojedynku, o tytule mistrza świata decydowało… losowanie, które wygrał reprezentant Polski.

Po osiągnięciu wieku seniora Krzysztof Kasprzak był już podporę Żużlowej Reprezentacji Polski. „KK” wraz z drużyną narodową zdobył łącznie pięć złotych medali Drużynowego Pucharu Świata.

Najbardziej udanym sezonem dla wychowanka leszczyńskiej Unii był bez wątpienia 2014 rok. Wraz z drużyną gorzowskiej Stali zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Indywidualnie, Kasper po raz pierwszy w swojej karierze został też Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu. Najlepszy jak dotąd sezon w swojej karierze, „podsumował” srebrnym medalem Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Miniony sezon, reprezentant Polski również zaliczyć może do udanych. Kasprzak został pierwszym polskim medalistą cyklu Speedway Euro Championship, stając na najniższym stopniu podium. Oprócz świetnych wyników indywidualnych, pokazał, że potrafi świetnie współpracować na torze z kolegami z drużyny. Najlepiej świadczy o tym fakt, zdobycia największej liczby punktów bonusowych w polskiej ekstralidze.

Mówi się, że Kasprzak jeździ ostro i bezpardonowo, co przekłada się również na jego skuteczność. Bez wątpienia pozyskanie medalisty SEC przez drużynę Nice Racing, należy uznać za bardzo duże wzmocnienie przed inauguracją nadchodzącej edycji cyklu Speedway Best Pairs. Czy „Kasper” zostanie liderem drużyny prowadzonej przez Adama Krużyńskiego? Odpowiedź na to pytanie poznamy już podczas pierwszej rundy cyklu SBP, w Toruniu, na Motoarenie, 25 marca o godzinie 17:30.

Bilet ulgowy: 15 zł

Ceny biletów na I rundę cyklu SBP (Motoarena, Toruń) przedstawiają się następująco:

Program: 15 zł

Dzieci do 12 roku życia (rocznik 2005 i młodsi) : 1zł (bilet do kupienia w pakiecie z biletem normalnym). Dzieci do 7. roku życia wstęp darmowy (bez miejsca siedzącego)

Bilet ulgowy przysługuje kobietom, dzieciom (od 13 do 18 roku życia – 1999 rok i młodsi), uczniom (z ważną legitymacją szkolną), studentom (do 26 roku życia- 1991 i młodsi), emerytom i rencistom.

SBPC News
10.06.17
Łaguta: Ważne punkty dla naszego zespołu

Zawodnicy Boll Teamu zajęli drugie miejsce podczas Speedway Best Pairs w Landshut. Pomimo porażki w finale, Grigorij Łaguta, ocenił zawody pozytywnie. Drużyna prowadzona przez Jacka Frątczaka jest już pewna miejsca na podium w tegorocznym cyklu zmagań najlepszych zespołów sponsorskich, jednak strata do Fogo Power, może okazać się zbyt duża do zniwelowania.

03.06.17
Cieszę się, że mogłem wrócić

Zespół EKO – DIR Speedway Team zajął trzecie miejsce podczas drugiej rundy Speedway Best Pairs, która odbyła się w Landshut. W ostatniej chwili, do składu drużyny prowadzonej przez Rafała Dobruckiego dołączył Andrzej Lebiediew. Dla Łotysza był to debiut w nowym formacie zmagań najlepszych teamów sponsorskich.

01.06.17
Walczymy o podium

Drużyna Nice Racing zajęła czwartą pozycję podczas drugiej rundy Speedway Best Pairs w Landshut. Podopieczni Adama Krużyńskiego jeździli bardzo pewnie, ale w kluczowych momentach zabrakło im szczęścia.

31.05.17
Jeszcze nie wygraliśmy

Fogo Power odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu jest na najlepszej drodze prowadzącej do obrony mistrzowskiego tytułu. Pomimo czterech punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad drużyną Bolla, zawodnik Fogo, Bartosz Zmarzlik, zachowuje spokój i pełne skupienie przed nadchodzącą rundą w Gnieźnie.

30.05.17
Wszystko mi pasowało

Przemysław Pawlicki na brak jazdy narzekać nie może. W czwartek reprezentant Polski wziął udział w 3. rundzie Speedway Best Pairs na torze w niemieckim Landshut, natomiast już w piątek ścigał się w gnieźnieńskim ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski. W obydwu turniejach Pawlicki zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

25.05.17
Fogo Power zwycięża w Landshut

Ekipa Fogo Power zwyciężyła w drugiej rundzie tegorocznej edycji Speedway Best Pairs w Landshut. Drużyna Adama Golińskiego pokonała w stosunku 5:1 Boll Team i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej całego cyklu.